KATEGORİLER

Alaçam Belediyesi 8. Geleneksel Sünnet Şöleni

13-08-2016

Alaçam Belediyesi tarafından bu yıl 8.si organize edilen sünnet şöleni 13 Ağustos 2016 Cumartesi günü yapıldı. 
Samsun Büyükşehir Belediyesine ait Alaçam Geyikkoşan arası çalışan üstü açık araba ile gezinti yapılarak sünnet olan 50 çocuk sünnet arabası ile şehir turu attırıldı. Bafra Caddesi üzerinden Geyikkoşan’a kadar evlerinden ve balkonlarından sevgi gösterilerini esirgemeyen vatandaşlar yapılan etkinlikten memnuniyetlerini sergilediler.
Program Alaçam Belediyesi önünden başladı. Alaçam Belediyesi önünden gençler ve çocuklar sünnet olan çocuklar ve aileleri üstü açık otobüse binerek toplu olarak Geyikkoşana hareket edildi. Son günlerde ülkemizde yaşanan terör eylemleri nedeniyle programda eğlence unsuru yoktu, sadece toplu bir etkinlik ve sportif eğlenceler yapıldı. 
Alaçam Belediyesi tarafından 8.si düzenlenen Sünnet Şölenine katılan vatandaşlar, yaklaşık 50 çocuğun giydirilmesinden gezdirilmesine kadar Alaçam Belediyesi tarafından organize edildi ve bütün masrafları ise Alaçam Belediyesi tarafından karşılanmasının memnun verici olduğunu ve Belediye Başkanımız Hadi UYAR’a teşekkürlerini bildirdiler.
Sünnet Şölenine Alaçam Kaymakamı Sayın Oğuz Alp ÇAĞLAR, Yakakent Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ, Garnizon Komutanı Üsteğmen Sayın Murat ŞENYURT, Belediye Başkanımız Hadi UYAR, Emniyet Müdürü V. Sayın Kenan BIYIK, Büyükşehir Meclis Üyeleri Sayın Dursun UZ, Sayın Sebahattin TURAL , Alaçam Belediye Meclis Üyeleri Sayın Hasan ÇELİK, Sayın Hasbi SEZGİN, Sayın Ercan AYDIN, Sayın Hasan SAĞLIK,Halk Eğitim Merkez Müdürü Sayın Salih İLERİ, Alaçam Öğretmen evi Müdürü Sayın Ahmet ÖZTÜRK, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sayın Muhammet ÇELİK, Muhtarlar, Sünnet Olan çocuklar ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını Belediye Başkanımız Hadi UYAR yaparak şunları söyledi; “Geleneksel hale gelen Alaçam Belediyesi Sünnet Şöleni'nde bu yıl yaklaşık 50 çocuk daha sünnet olarak delikanlılığa ilk adımlarını atarken, aileleri ve akrabaları da şölene katılarak davetlilere teşekkür etti. "Sizi burada görmekten son derece memnunum. Her yıl şölenimize katılımlar artıyor. Gelecek yıllarda bu rakamın daha da artacağına inanıyorum. Alaçam bu gelişmeyle her türlü olumsuzluğun üstesinden kısa zamanda gelecektir. Sizin verdiğiniz destekle Bugün çocuklarımızın eğlenme günüdür, onların önemli bir günüdür. Bu mutlu anlarınızı paylaştığımız, biraz olsun mutluluğunuza katkı verebildiğim için ben çok sevinçliyim, sizin de öyle olduğunuza inanıyorum" şeklinde konuştu. 
Alaçam Kaymakamı Sayın Oğuz Alp ÇAĞLAR’da; Alaçam Belediyesi tarafından bu yıl organize 8. Sünnet şöleni gördüğüm kadarı ile çocukların eğlenceli ve neşeli bir şekilde organize edilmiş emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
Alaçam Anneler Parkında devam edilen sünnet şölenine katılan 50 çocuğa Alaçam Belediyesi tarafından Kol Saati hediye edildi. Bunun yanı sıra sünnet çocuklarını eğlendiren Sırık Adam, Trambolin, Osmanlı Macunu, Pamuk Şekeri, Yüz boyama, Balon, Dondurma gibi çeşitli etkinlik ile yaklaşık 150 gence çeşitli hediyeler verildi. Alaçam Belediyesi tarafından organize edilen programda sünnet olan çocuklar ise günün keyfini çıkardılar.