KATEGORİLER

Samsun’da 15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi Açıldı.

10-09-2016

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı, 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi ve demokrasi nöbetlerinde, fotoğraf karelerine yansıyan görüntülerinden oluşan bir sergi oluşturdu.

Anadolu Ajansı'nın katkılarıyla oluşturulan  ''15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi'' Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı.

Serginin açılış kurdelesini AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin,  Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Sayın  Muharrem Göksel Belediye Başkanımız Hadi UYAR, İlkadım Belediye Başkanı Sayın  Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı Sayın İshak Taşçı ve Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz katıldı.

Sergide İstanbul Ankara ve Samsun başta olmak üzere bazı illerde objektiflere yansıyan fotoğraflara yer verildi.  

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çiğdem Karaaslan, ''15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi ve sonrasındaki demokrasi nöbetleri ile milletimiz demokrasiye ve geleceğine sahip çıktı. Demokrasi fikrinin devam etmesi açısından bu meydanlarda yaşananların görsellerin, Ankara ve İstanbul dışındaki illerimizde yaşanan olayların görsellerinin paylaşılması açısından bir sergi hazırladık. Anadolu Ajansı’ndan destek alık.  Sergimiz aynı anda 81 ilimizde açıldı'' diye konuştu.