KATEGORİLER

Belediye Başkanımız Hadi UYAR’dan Polis Haftası ve Günü Kutlama Mesajı

06-04-2017

 

Belediye Başkanımız Hadi UYAR, polis teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayarak, polis teşkilatının gücünü halktan ve kanunlardan aldığını belirtti.


Başkan UYAR mesajında “Emniyet teşkilatımız, emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini de almak suretiyle çağdaş bir anlayışla yerine getirmektedir.
Bu anlayış doğrultusunda tüm emniyet mensuplarının üstlendikleri bu kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için en başarılı ve verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancımız tamdır. Gücünü halktan ve kanunlardan alan polisimiz, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canı pahasına bu ulvi görevlerini yerine getirerek halkımızın güven ve takdirini kazanmıştır.
Ülkemizin genelinde huzuru barışı ve kardeşliği sağlamak amacı ile düzenlenen operasyonlarda polis ve askerlerimizin gösterdikleri kahramanlıklar, bizim göğsümüzü bir kez daha kabartmıştır. Bu vesile ile görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Vatanın ve milletin güvenliği için gece gündüz demeden çalışan, polis teşkilatımızın 172. yılını tebrik ediyor, tüm mensuplarına aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum’’.dedi