KATEGORİLER

Alaçam’da Mesleki Ve Teknik Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

13-04-2017

İlçemizde mesleki ve teknik eğitimi daha nitelikli hale getirmek için oluşturulan "Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu" protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öncülüğünde kurumlar ve sivil toplum örgütleri arasında, "mesleki ve teknik eğitim okul yönetim kurulu çalışmaları ve işbirliği protokolü" imzalandı.

İmzalanan protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Hadi UYAR , protokol kapsamında oluşturulacak yönetim kurulu ile protokole taraf kurum ve kuruluşların mesleki ve teknik eğitim ile ilgili ilçenin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda iş birliği içerisinde hareket edileceğini ifade ederek, "Eğitimin her şeyin üstünde olduğunun bilincindeyiz. Özellikle büyüyen ve gelişen bir Türkiye ve Alaçam için mesleki ve teknik eğitim okullarının önemi tartışılmaz. Alaçam ekonomisinin ihtiyaçları ve nitelikli eleman talepleri doğrultusunda yönetim kurulu içerisinde diğer kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde çalışmalarımızı yürütecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Özellikle büyüyen ve gelişen bir Türkiye ve Alaçam için mesleki ve teknik eğitim okullarının önemi tartışılmaz. Bu nedenle ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak öğrencilerimizin yanındayız ve nitelikli eleman talepleri doğrultusunda yönetim kurulu içerisinde diğer kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde çalışmalarımızı yürütecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayız" şeklinde konuştu.

 İmza Töreninde Alaçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Aygül hazır bulundu.