KATEGORİLER

Alaçam 1. Çocuk Kitapları Günleri

24-04-2017

Alaçam Belediyesinden “Benim Kitap Hazinem Projesi” Alaçam Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında, çocuklarımız için ,’’Alaçam 1. Çocuk Kitapları Günleri’’ etkinliği düzenleyerek, ülkemizin önemli çocuk kitapları yayın evleri ve çocuk kitapları yazarlarının tek bir mekanda çocuklarla buluşturuyor.

Alaçam Belediyesi Sosyal Tesisi Anneler Parkı Lokalinde 3-4-5 mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan 1. Çocuk Kitapları Günlerinde açılacak olan çocuk kitapları stantlarından, okullara Alaçam Belediyesi tarafından dağıtımı gerçekleşen ‘’Benim Kitap Hazinem’’ isimli kumbaralarda biriktirdikleri paralar ile kendilerine kitaplar alabilecekler hem de yazarlar ile bir araya gelme imkanı bulabileceklerdir.

Alaçam 1. Çocuk Kitapları Günleri eğitim ve öğretime %100 destek vermek için tasarlanan bir projedir. Öğrencilerimize hem para biriktirmeyi, hem biriktirdikleri parayı doğru şekilde harcamalarını hem de kumbaralarında biriken paraları ile kitap alarak okuma alışkanlığı kazandırmak için yürütülen bir projedir.