KATEGORİLER

Hıdırellez Ateşi Alaçam’da Yanacak

04-05-2017

Baharı coşkuyla karşılamaya hazırlanan Alaçam Belediyesi, 6 Mayıs Hıdrellez ateşini Alaçam Geyikkoşan Mevkiinde 625. Sini düzenleyeceğimiz Geleneksel Yağlı Pehlivan güreşlerimizin yapılacağı ve Karadenizin kırkpınarı olarak adlandırılan Geyekkoşan 6 Mayıs Hıdrellez şenlikleri ve yağlı Pehlivan güreşlerimize tüm halkımız davetlidir.
Belediye Başkanımız Hadi Uyar: Kışın soğuk ve karanlık havasından çıkıp, baharın sıcaklığına ve aydınlığına kavuşulması anlamına gelen “Hıdırellez” her yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce insanı Alaçam Geyikkoşan Mesire alanında buluşturmaya hazırlanıyor. 6 Mayıs Hıdrellez şenlikleri ve yağlı Pehlivan güreşleri Cumartesi günü saat 10:00’da başlayacak ve günboyu kıran kırana geçecek olan yağlı pehlivan güreşlerimiz ile birlikte sona erecek.
Baharın sıcaklığını ve neşesini tüm Dünya’ya ve Samsun’a yayacaklarını söyleyen Belediye Başkanımız Hadi Uyar, herkesi bu mutluluğa ortak olmaya davet etti. “İnsan ve doğa arasındaki iletişimi, baharı ve umudu simgeleyen bir kültürel geleneğimiz olan Hıdırellezin 625. sini coşkulu bir biçimde Geyikkoşan Mesire yerinde kutlayacağız. Belediyemizce dopdolu bir festival programı hazırlayarak, ilçemizin sosyal ve kültürel hayatına renk katacağız. İnsanların huzur içerisinde bir kutlama yapabilmeleri için belediye olarak imkânlarımızı seferber ettik. Bahar heyecan getirir, mutluluk getirir. Bu mutluluğu, tüm halkımızla paylaşmak için Cumartesi günü şenlik alanında olacağız. Etkinliğimize herkes davetlidir.” dedi.