KATEGORİLER

Alaçam Belediyesinden Fırınlara Ramazan Denetimi

06-06-2017

Alaçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Veteriner Hekimliği  ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayında’da  fırın  denetimlerine  devam ediyor.

Alaçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ,Veteriner  Hekimliği ve İlçe Tarım  Müdürlüğü  Gıda Kontrol ekipleri, standartlara uymayan ve gerekli hijyenik koşulları taşımayan işletmelerde uyarıda bulundu. Vatandaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapması için yoğun gayret gösteren ekipler özellikle iftar sofralarının olmazsa olmazı, Ramazan lezzeti pide üretimi yapan fırınlarda, gramaj, temizlik ve üretim izinlerini sıkı kontrole tabi tuttu.

Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri  fırınlarda gerekli denetimleri yaparak temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını, çıkan ekmeklerin ve pidelerin gramajlarının doğru olup olmadığını, genel temizlik ve ekmek fiyatlarının kontrolünü yaptı. Ramazan ayı boyunca  Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından alınan karar  ile  Alaçam’da 350 gr Susamlı ramazan pidesi ise 2.5 TL, 1.75 gram Susamlı Ramazan pidesi 1.25 TL, 350gr sade pide 2,00 TL ,1.75 gr sade pide 1,00 TL olarak vatandaşların sofrasında yer alacağı belirtildi.

Halk sağlığı için fırınlarda rutin kontrollerin düzenli olarak yapıldığını belirten Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ,  “Ramazan ayında vatandaşlarımızın daha iyi, kaliteli hizmet alabilmeleri, sağlıklı ve temiz ekmek yiyebilmeleri için fırınlarda rutin olarak denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ramazan Ayına girilmesin nedeniyle denetimlerimizi biraz daha sıklaştırdık. Vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerini dikkate alıyoruz. Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimizdir. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Belediye olarak bu tür denetimlere aralıksız devam edeceğiz” dedi.