KATEGORİLER

Pelitbüküsekcek Mahallesi İftar Programı

08-06-2017
Alaçam Belediyesi Mahalle İftar Programları Kapsamında Pelitbüküsekecek Mahalle Sakinleri İle Bir Araya Geldi.
Aynı sofralarda buluşan ve aynı lokmalarla oruçlarını açan vatandaşlara, İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar , Belediye Başkanımız Hadi Uyar .Pelitbüküsekecek Mahalle Muhtarı Hüseyin Mutlu, Pelitbükü Mahalle Muhtarı Osman Yalçın ve AK Parti İlçe teşkilatı üyeleri eşlik etti.
İftar Programında konuşma yapan İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar; “Birlik ve beraberlik içerisinde, Ramazan Ayının maneviyatını tüm Pelitbüküsekecek Mahalle sakinleri ile birlikte yaşıyoruz. Ramazan Ayı af, mağfiret, rahmet ve bereket ayıdır. Yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı Mübarek Ramazan ayının size, ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum’’, dedi.
Belediye Başkanımız Hadi Uyar yaptığı konuşmada ‘’ Bizler bu akşam sizlerle birlikte olmak, sizlerle orucumuzu açmak istedik. Sizlerde bizim soframıza geldiniz, bizleri yalnız bırakmadınız. Ramazan Ayı, birlik ve beraberliklerin en üst düzeyde yaşandığı mübarek bir ay. Bu ayda insanları bir araya getirmek, aynı sofralarda buluşturmak son derece önemli. Bu önemden hareketle Alaçam Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz Alaçam Mahalle İftarları ile mahallelerimize iftar sofraları kuruyoruz. Farklı dünya görüşlerinden, farklı etnik kökenlerden binlerce vatandaşımız, bu farklılıklarını bir ortak güzellik haline getirerek, iftar sofralarımızda bir araya geliyor. Bizler burada şimdi rahatça oturabiliyorsak bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Ben hepsini bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum. On bir Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın artmasına vesile oluyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın,’’ dedi.