KATEGORİLER

İstanbul Esenler Alaçamlılar Derneği Geleneksel İftar Programı

18-06-2017

Genel merkezi Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi, 1136. Sokakta bulanan dernek, her yıl olduğu gibi bu yılda geniş katılımlı sokak boyu iftar programı düzenledi.

Fakat iftar saatine yakın yağmur başladı. İftar programına gelen Alaçamlılar yağmura rağmen iftar saatini bekledi. Masalar sokakta ki kaldırıma, az yağmur alan kısımlara sıralandı. Davetlilerin bir kısmı derneğin merkezine alındı. Olumsuz hava şartlarına rağmen iftar programı; yapılan dualar, yenilen iftar yemeği, hemşehrilerin bir biriyle samimi sohbet etmesiyle, yağışlı havanın atmosferinde güzel bir akşam yaşandı.

Alaçamlılar Derneğin çalışkan Başkanı Veli Baş, yağan yağmurun altında yaptığı sıcak ve samimi açılış konuşmasıyla, gönüllere serptiği sevgi yağmur damlalarıyla, serin havayı sıcak tuttu. Başkan Veli Baş, tüm katılımcılara teşekkür etti.

İftarın onur konuğu, ,Belediye Başkanımız Hadi Uyar!

İftar Programına Alaçam’dan gelip katılan, gurbetteki hemşehrileriyle kucaklaşan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar’da, yağmur altında bir konuşma yaptı. Başkan Uyar, İstanbul’daki Alaçamlılar hemşehrilerimizin  derneklerin çalışmalarını ve bir araya gelme programlarını takdirle takip ettiğini, fırsat oldukça katılmaya çalıştığını, gönlünün her zaman gurbetteki Alaçamlılarla birlikte olduğunu söyledi. Bizleri bu organizasyon ile aynı sofrada  buluşmamızı sağlayan  Esenler Alaçamlılar Derneği Başkanı Veli Baş ,dernek üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim’’dedi .Alaçamlılar Başkan Uyar’la, bol bol fotoğraf ve selfiyler çekinerek, gecenin mutluluğunu sosyal medyada, an ve an paylaştılar.