KATEGORİLER

15 Temmuz Şehitleri Dualar İle Anıldı

11-07-2017

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milii Birlik Günü Dolayısıyla,
Alaçam’ın Doyran Mahallesi'ne gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, mezarlık girişinde 15 Temmuz’da İstanbul Esenler'de şehit olan Samsunlu Muhammet Ali Aksu’nun annesi Ezine Aksu ve Boğaz Köprüsü'nde tankın altında kalarak şehit olan Sevgiye Yeşilyurt’un annesi Gülbeyaz Yeşilyurt'a başsağlığı dilerek ellerini öptü. Kılıç, Gazi Engin Kurnaz’a da “Geçmiş olsun” dileklerinde bulundu.

Doyran Mahalle Mezarlığı'nda Şehit Muhammed Ali Aksu’nun kabri başında düzenlenen anma programında Kur'an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından dua yapıldı. Yapılan duanın ardında Bakan Kılıç ve beraberindeki heyet 15 Temmuz Şehidi Muhammet Ali Aksu'nun mezarına gül bırakılarak dua etti. Mezarlık çıkışında gençlerle sohbet eden Bakan Kılıç, daha sonra buradan ayrıldı.
 

Anma programına ayrıca Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ünsal Ağaoğlu, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Alaçam İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Murat Şenyurt,İlçe Emniyet Amiri Kenan Bıyık, AK Parti İlçe Başkanı Av. Ali Şengül, belediye meclis üyeleri şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Alaçam Şadibey Camiinde 15 Temmuz Şehitleri için düzenlenen mevlid-i şerif programı ile devam etti. Tüm katılımcılara yapılan yemek ikramı ile sona erdi.