KATEGORİLER

ALAÇAM’DA RADYO KONTROLLÜ MODEL UÇAK AKROBASİ YARIŞMASI

06-08-2017

Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübünün birlikte düzenlediği Model Uçak Funfly yarışması 5-6 Ağustos 2017 Pazar günü Alaçam Geyikkoşan Sahilinde yapılacak.
Hava Sporları federasyonunun ulusal takviminde bulunan yarışmaya Türkiye’nin bir çok ilinden model uçak Akrobasi pilotları katılıyor. Cumartesi günü antreman sonrası Alaçam Belediyesi tarafından Geyikkoşan Öğretmenevinde Belediye Başkanımız Hadi Uyar ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dursun Uz pilotlar ve aileleri ile düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Belediye Başkanımız Hadi Uyar tüm pilot ve ailelerine ilçemize hoş geldiniz diyerek, yapılacak olan model uçak ''Fun Fyl'' yarışmalarına katılan tüm pilotlara başarılar diledi.Emeği geçen herkese teşekkür etti. Yemekten sonra Alaçam Belediyesi tarafından tahsis edilen üstü açık otobüs ile Alaçam Mübadele Müzesi ve Cumhuriyet Meydanı gezildi.
Pazar sabah saat sekizde başlayacak yarışmanın iki saatlik öğle arasından sonra saat 16:00 da sonlanması bekleniyor. Protokolün katılımının beklendiği Alaçam İlçe gençlik spor müdürlüğünün düzenleyeceği kupa töreni ise Alaçam Öğretmenevinde yapılacak.
Yarışmanın yerel organizatörü olan Bafra Hava sporları yönetim kurulu üyesi Recai Nazım Ertan “Kulübümüz Bafra Belediyesi ile birlikte düzenlediği güzel geçen “Kapıkaya Outdoor Extreme Fest” festivalinden başarı ile çıkmıştır. Aradan az bir zaman geçmesine rağmen Model Uçak Funfly yarışması için de Alaçam Belediyesi, Alaçam Kaymakamlığı, İl-ilçe spor müdürlüğü ve Hava Sporları Federasyonu ile işbirliği yaparak Karadeniz bölgesinde ilk defa yapılan bu yarışmayı inşallah başarı ile sonlandıracaktır. Kulübümüz gerek Kapıkayafest ve gerekse model uçak yarışmaları ile bölgemizin tanıtımına katkıda bulunmaktadır. Kulüp olarak bu tür organizasyonları başarabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yarışmanın Bölgemize gelmesinde emeği olan Hava Sporları Federasyonu Samsun İl temsilcimiz Burhan APAYDIN’a ,Federasyon Başkanımız Ahmet Çağrı Özer Beye ve Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR beye teşekkür ederiz.” dedi.