KATEGORİLER

AK Parti Milletin Kendisidir.

14-08-2017

 Belediye Başkanımız  Hadi Uyar , AK Parti’nin kuruluşunun 16'ncı yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Uyar, mesajında; 14 Ağustos 2001 tarihinde başta millet iradesine saygı düşüncesi olmak üzere, siyasi ahlak, demokrasi ve siyasi erdem anlayışlarını Türk siyaset tarihine kazandıran bir dava hareketinin başladığını hatırlattı. 
Başkan Hadi Uyar, mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

AK Parti Milletin Kendisidir.

"Bugün, AK Parti'nin kurulması ile birlikte; sadece Türk siyaset tarihinde değil dünya siyasetinde söz sahibi, mağdur ve mazlumların sesi olan bir hareketin doğmuş olduğunu görüyoruz. Türk milletinin gücünü bütün dünyaya duyuran bir anlayışın da temsili olan AK Sevda, kurulduğu ilk günden bu yana milletimizin teveccühüyle her zaman yükselişte olduğu gibi, insana saygı, milletin kararına saygı gibi değerlerin de yükselmesine olanak sağlamış bir dava hareketi olmuştur.
E-muhtıralar, kapatma davaları, 367 krizleri, Gezi olayları, FETÖ’nün 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimine milletimizle birlikte karşı durduk.  Ulusal ve uluslararası bu hainliklere karşı tek yürek olarak karşılık verdik. Ülkemize Cumhurbaşkanımıza ,vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıktık.
"2001 yılında başladığımız kutlu yürüyüşe AK Parti daima milletimizin gösterdiği istikamette ilerledi. Siyaset merkezine insanın yerleştiren tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek vatan anlayışından asla vazgeçmedik. Ülkemizi dünyada ve bölgesinde daha  güçlü bir noktaya taşımak için  hedeflediğimiz 2019,2023,2053 ve 2071  vizyonundaki projelerle, milletimize hizmet etmeye devam edecektir. 
Teşkilatımızda görev yapmış, bugün aramızda bulunmayan, ahirete intikal etmiş kardeşlerimize rahmetle yad ediyorum.
16 yıl önce AK Parti’yi kurarak güçlü Türkiye yolunda sağlam adımlar ile ilerlememizi sağlayan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a minnet ve şükranlarımızı sunuyor.
Partimizin 16. kuruluş yıl dönümünde teşkilatlarımıza, desteğini  bıkmadan usanmadan artırarak devam ettiren aziz milletimize, ülkemize ve tüm dünya insanlığına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.''dedi.