KATEGORİLER

Şehit Savaş Topal Sene-İ Devriyesinde Mezarı Başında Duanlarla Anıldı

19-09-2017

18 Eylül 2012 tarihinde Bingöl- Muş karayolunun 16'ncı kilometresindeki Kardeşler köyü yakınlarında terör örgütü PKK militanlarının izinden dönen silahsız ve sivil askerleri taşıyan konvoydaki otobüslerden birine uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırması sonucu şehit olan Savaş Topal, Yenice mahallesinde mezarı başında dualarla anıldı.
Şehit oluşunun 5. Yılında Yenice mezarlığında kuranı kerim okunmasının ardından ilçe müftüsü Mehmet Süsün tarafından dua yapıldı. İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, “Şehidimizin 5. yılda şahadetinde onun aziz ruhunu yad etmek, hatırlamak ve tüm şehitlerimizi hatırlamak, onlara dualarımızı göndermek Allah katında temel borcumuz. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte şehit ailelerimizi yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. İyi günlerinde kötü günlerinde yanlarında olmayan çalışıyoruz. Bu bir marifet değil görevdir. Şehidimizi unutmamak, unutturmamakta en büyük görevimizdir.” Şeklinde konuştu.
Belediye Başkanımız Hadi Uyar’da , “ Birçok şehidimizi toprağa verdik, acılarını bağrımıza bastık. Ama şunu unutmuyoruz ki ülkemiz terörle mücadele içerisinde karalı bir şekilde mücadelesini sürdürüyor. Bu mücadelede de gençlerimiz kanlarıyla, canlarıyla mücadele diyorlar.” Dedi
Düzenlenen anma programına şehidin babası Halil Topal, Anne Emine Hatun Topal, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ,Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Munize Ersin, Dernek yönetim kurulu üyeleri ve şehidin yakınları katıldı.