KATEGORİLER

Alaçam Belediyesinden Üniversite Öğrencilerine “İlçemize Hoşgeldiniz, Tanıtım Gezisi”

06-10-2017

Alaçam Belediyesi ve Samsun Kredi Ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü tarafından Alaçam Meslek Yüksek Okulu’nu kazanarak kayıt yaptıran öğrencilere Alaçam ilçesini tanıtan bir gezi programı düzenlendi.
Programa Samsun Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Alaçam Kredi Ve Yurtlar Müdürü Selim Erdoğan ve Öğrenciler katıldı.
Alaçam Belediyesi tarafından organize edilen, öğrencilerin eğitim göreceği ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerini bizzat gezerek, görerek ve yerinde yapılan anlatımlarla öğrenmeleri amacıyla düzenlenen “İlçemize Hoşgeldiniz, Tanıtım Gezisi” memnuniyetle karşılandı.
Alaçam Belediyesi tarafından tahsis edilen ulaşım aracı ile yola çıkan öğrenciler ,ilk olarak Alaçam Mübadele Müzesini ziyaret etti. Müze Sorumlusu Arkeolog Serpil Aksoy’dan Mübadele yıllarından günümüze kadar uzanan tarihi olayları ,günlük kulanılan eşyaları, belgeler ve fotoğraflar hakkında bilgi aldılar.
Ardından Alaçam İlçesini kuş bakışı gören Sivritepe’ye hareket edilerek,Sivri Tepe’nin tarihi ve yapısı hakkında çeşitli bilgiler verildi. Kente hakim bu tepe’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanmış tescilli arkeolojik sit alanları listesinde yer aldığı belirtildi. Alaçam Belediyesi tarafından Sivri Tepe’de çeşitli ikramlar yapıldı.
Daha sonra Geyikkoşan Sahili, Geyikoşan Türbesi,mesire alanı ,6 Mayıs Hıdırellez Şenlikleri ve sahil düzenleme çalışmaları hakkında öğrencilere bilgi verildi. Öğrencilerin eğitim göreceği ilçe hakkında bilgi edinmesi ve yabancılık çekmemeleri amacıyla düzenlenen gezi, öğrenciler tarafından da beğeni ile karşılanırken geziye katılanlar kendilerine bu imkânı sağlayan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar’a teşekkür ettiler.