KATEGORİLER

Alaçam Modern Güreş Alanı Projesine Kavuşuyor

18-10-2017


Alaçam Belediyesi Çok Amaçlı Düğün Salonun yanında bulunan 9.150 metrekarelik alanda yeni bir  yatırıma daha imza atıyor. 
Fatih Mahallesi Geyikkoşan Bulvarı, üzerinde bulunan Belediyemize ait 101 ada/18 parsel üzerinde 6 Mayıs Hıderellez Şenliklerinin ve Güreş Festivallinin daha güzel ortamda yapılması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yeni güreş alanı proje çalışmaları başladı.
Projede,2100 m2 güreş meydanı ,3,000 kişilik kapalı tribünleri ve 150’li araçlık oto parkı ile birlikte 9.150 metrekarelik etkinlik alanı bulunuyor. 
Belediye Başkanımız Hadi Uyar, Samsun Gençlik ve Spor Tesisler Şube Müdürü Sema Yıldırım, Gençlik ve Spor Kontrol Mühendisi Çağla Pehlivan ve Yüklenici firma yetkilileri ile birlikte Projesinin yapılacağı alanlarda, tespitlerde bulundular.
Başkan Uyar’’Alaçam’a yeni bir vizyon yükleyecek olan Güreş Alanı Spor Kompleksi Projesi için yoğun bir çalışma yürüttük. Eski Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ve Milletvekillerimizin destekleriyle çok önemli mesafeler aldık. Projeyi 2018 yılında yapılacak olan 6 Mayıs Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı Güreş Organizasyonuna yetiştirmek için çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’. Dedi