KATEGORİLER

Alaçam’da Hibe ve Destekler İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

07-11-2017

Alaçam Belediyesi  ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu  Samsun İl Koordinatörlüğü işbirliğinde Kırsal kalkınma amaçlı IPARD Programı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Alaçam  Belediyesi Sosyal Tesisi Anneler  Parkında gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına; Belediye Başkan V. Hasan Çelik, TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan,Alaçam Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Söylemez,Veteriner Hekim Esra Nazlım,TKDK Kurum uzmanları ve esnaflar katıldı.

Katılımcılara TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan  ve Uzmanlar  tarafından Kurum hakkında ve IPARD programı kapsamında hibe desteği ile desteklenen projeler hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Toplantıda, IPARD Programı çerçevesinde % 50-60-70 Hibe desteği ile İlçemizde gerçekleştirilebilecek Hayvansal veya Bitkisel Gıda ve Gıda Ürünlerinin saklanması, paketlenmesi, Hayvan Yetiştiriciliği Tesisleri, El Sanatları, Arıcılık Faaliyetleri, Turizm faaliyetleri (Otel-Bungalov evler, Lokanta vb.)  gibi alanlarda yapılacak yatırımların desteklenmesi konularında projelendirme ve projenin yürütülmesi konularında detaylı  şekilde bilgilendirme yapıldı.