KATEGORİLER

Alaçam’da Genç Çiftçi Sayısı Artıyor.

09-11-2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi uygulamaya koyulan “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı” kapsamında genç çiftçilere 30 bin liraya kadar olan hibe desteğinden bu yıl ilçemizden 15 çiftçi yararlandı.

Bu proje kapsamında 2 üretici sera yapımı, 1 üretici hayvan tesisi yapımı, 12 üretici ise canlı hayvan alımı ( 9’u büyükbaş, 3’ü küçükbaş ) desteği almaya hak kazanmıştır.

Bu üreticilerden Pelitbükü karacak Mahallesinden Zelfiye Satılmış’a, Uzunkıraç Mahallesinden Fatma Gümüş ve Aşağıısırganlı Mahallesinden Ergül Erdoğan’a proje kapsamında hak etmiş oldukları Turkana Irkından 35’er adet koyun ve 2’şer adet koç 9 Kasım 2017 tarihinde Alaçam Belediye Başkan Vekili Hasan Çelik, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Güreş ve teknik personeli kontrolünde teslim edildi.

 Büyükbaş hayvanların dağıtımı ise önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Ayrıca sera projesinden yararlanan Kışlakonak Mahallesinden Fatma Keskin ve Doyran Mahallesinden Hüseyin Gülyüz projelerini tamamlamış olup, 30 bin TL destekleme ücretlerini almışlardılar.