KATEGORİLER

Başkan Uyar’dan Emekli Öğretmenlere Vefa Ziyareti.

24-11-2017

Belediye Başkanımız Hadi Uyar,  Alaçam Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Söylemez Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Türker ve Raziye kök ilçemizde emekli olan öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmenler gününde ziyaret ettiler. ilçemizde ve Türkiye'nin dört bir yanında yıllarca öğretmen olarak görev yapmış ve birçok kişinin de öğretmenleri Kamil Kahyaoğlu, Emriye Birben, Hasan  Birben, Niyazi Özay ve Atatürk İlkokulundaki görevi ile eğitim ve öğretime büyük  katkı sağlamış  Ezine Kazan'ı  evlerinde ziyaret eden Başkan Uyar ve  beraberindeki heyet, emekli öğretmenlerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu.
Hatırlanmanın güzel bir duygu olduğunu belirten emekli öğretmenler, eski yıllara dair anılarını da paylaştılar.
Belediye Başkanımız Hadi Uyar , “Emekli olan öğretmenlerimizi ziyarete geldik. Sağ olsunlar bizleri çok iyi karşıladılar. Öğretmenlerimizin duygu ve düşünceleri bizleri çok etkiledi.  Öğretmenler Günü, bu fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.Öğretmenlerimizi sadece öğretmenler gününde değil de her zaman hatırlaması gerektiğine inanıyorum. 
Sizler, eğitim ordusunda görev alıp binlerce öğrenci yetiştirerek ülkemizin medeniyet yarışında geldiği düzeyde önemli bir yeri olan öğretmenlerimizin verdiği bu fedakârlık dolu hizmetleri için şükranlarımızı sunuyorum.
Dünyaya yön veren birçok başarılı ismin arkasında öğretmenlerin olduğuna işaret eden Başkan Uyar  "Bir Belediye Başkanı olarak topluma faydalı hizmetler yapıyorsam, bu şahsımın değil, öğretmenlerimizin başarısıdır".
Hala onlardan öğrenebileceğimiz çok şey var. Gerçekten öğretmenlik farklı bir meslek, hala o kutsal mesleğin izleri öğretmenlerimizin üzerlerinde devam ediyor. Sevdikleriyle beraber daha nice öğretmenler gününe ulaşmalarını yüce Allah’tan diliyor tüm öğretmenlerimizin  öğretmenler günü kutluyorum" dedi.Emekli öğretmenlere çiçek , hediyeler takdim edilereki ve ziyaret sonunda da hatıra fotoğrafı çektirildi