KATEGORİLER

Alaçam’da Engelliler Haftası Kutlandı

01-12-2017

Alaçam Engelliler Derneği tarafından 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla Alaçam Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından kapalı spor salonuna devam etti.

Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından Alaçam Kapalı Spor Salonunda devam eden etkinliklere, İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkan Yardımcı Aşkın Cansız, Belediye Meclis Üyesi Hasan Çelik, kamu kurum kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri  ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikler saygı duruşu istiklal marşının okunması ile başladı.

Açılış Konuşması Gençlik Hizmetleri  ve Spor Müdürü Cansu Keskin Karaslan tarafından yapıldı. Karaaslan Konuşmasında ‘’ Engelsiz bir toplum diyerek başladığımız, çalışmalarımızda onları bir gün değil her gün anlamak ve topluma katılmalarına yardımcı olmak amacı ile  spor aktivitelerine arttırmak çabasındayız. Bugün buradan  yapılacak olan etkinlikler ile hayatın her alanında olduğu gibi ‘’Spora Engel Yok Özgürlüğü Sende Yaşa’’ kelimesinin ne kadar doğru olduğunu sizlerde göreceksiniz. Programın gerçekleşmesinde her zaman katkı ve desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanımız Sayın  Hadi Uyar,Engelliler Derneğine ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederim. dedi.

İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ise yaptığı konuşmada’’ 3 Aralık Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak açısından önemli bir tarihtir. Bugün tüm dünyada ve ülkemizde insan hakları anlayışıyla engelli bireylerin her alanda özgürce ve rahatça yararlanabilmesi için her tür imkan sunulmaya çalışılmaktadır. Engellilik alanındaki sorunlar sadece engelli bireyleri değil tüm toplumu ilgilendiren ve çözümüne yönelik katılımını gerektiren sorunlardır. Devletimiz her zaman sosyal devlet anlayışıyla vatandaşlarına eşit hak ve imkanlar sunarak temel hak ve özgürlükler konusunda vatandaşlara daha yakın olmaya, onların sosyal yaşama katılımlarını artırma konusunda hizmet sunmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların toplumla uyum içerisinde bütünleşerek karşılıklı saygı ve sevgi ortamında birbirimizi anlayarak yaşayabilmek en büyük gayemizdir. Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günün toplumsal duyarlılığı, sorumluluğu arttırması temenni ediyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Program boyama etkinliği, modern dans gösterileri, bocce müsabakası ,ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye ve plaket taktiminim ardından  sona erdi.