KATEGORİLER

Belediye Başkanımız Hadi Uyar, ”3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

02-12-2017

 Belediye Başkanımız Hadi Uyar, ”3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Uyar  mesajında,”Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi açısından önemli bir gündür.

Unutulmamalıdır ki her insan bir gün engelli olabilir. Bu nedenle, toplum olarak duyarlılıkla engelli vatandaşlarımıza gereken desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Biz engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini “bizzat” kendilerini kanıtlayan engelliler, bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar.

Hiçbir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığını unutmayalım. Her normal insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmayalım. Bir gün bizim de engelli adayı olacağımızı aklımızdan çıkarmadan, tüm engelli vatandaşlarımıza sevgi saygı hoşgörü içerisinde yardımcı olalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Engelliler Günü’nü, bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması temennisiyle kutluyorum.” dedi.