KATEGORİLER

STAJYER ÖĞRETMENLERDEN BAŞKAN UYAR’A ZİYARET

13-12-2017

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atamaları yapılan aday öğretmenler, Alaçam Belediyesi’ni ziyaret etti.
Yeni atanan aday öğretmenleri, çevredeki kurumlar, kurum yöneticileri ve çevrenin sosyolojik kültürel özellikleri konusunda bilinçlendirmek ve öğretmen yeterlilikleri konusunda daha donanımlı hale getirmek amacıyla eğitim gezileri düzenleniyor. Alaçama atanan aday öğretmenler ilçelerdeki kurum, kuruluş ve belediyeleri ziyaretlerde bulunarak görev yaptıkları yerlerin sosyal yaşamı, ekonomik durumu, kültürel etkinlikleri ve eğitimsel durumu hakkında gözlemlerde bulunuyor.
Bu geziler kapsamında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Şener ve aday öğretmenler Belediye Başkanımız Hadi Uyar’ı makamında ziyaret ettiler. Başkan Uyar tarafından başkanlık makamında misafir edilen aday öğretmenlere belediyenin hizmetleri, eğitim kurumlarıyla olan diyalogları, eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. 
Öğretmenlerin yaptıkları nezaket ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Başkan Uyar, mesleğe yeni adım atan öğretmenler ile sohbet edip, yapacakları bu önemli görevde başarılar diledi.