KATEGORİLER

Alaçam’da Kadın Dostu Kent Projesi Tanıtım Yapıldı.

28-12-2017
ilçemizde kurum amirleri ve Alaçam muhtarlarına yönelik Samsun valiliğimizin kadın dostu kentler kapsamında yürüttüğü proje kapsamında İlkadım Kılıcarslan Ortaokulu Müdürü Uzman Eğitmen Kemalettin Hak ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünde görev yapan Psikolog Dilara Yılmaz tarafından eğitim verildi.
Uzman Eğitmen Kemalettin Hak ve Psikolog Dilara Yılmaz tarafından ,Yerel Eşitlik Eylem Planı'nda kadınlarımızın eğitimden eşit bir şekilde faydalanabilmeleri, istihdama katılımlarının artırılması, şiddete maruz kalmamaları ve şiddete maruz kaldıklarında bunlarla mücadele yöntemleri, sağlık hizmetlerinden kolaylıkla yararlanmaları ve karar mekanizmalarında daha fazla yer almaları gibi birçok konuyu kapsayan çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Eğitim konuları toplumsal cinsiyet eşitliği kadına şiddet kapsamında neler yapabiliriz ve toplumun kadın ve erkek algıları üzerinde Muhtarlar derneği toplantı salonunda gerçekleşen seminer Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar Belediye Başkan Vekili Dursun Uz ve kamu kurum kuruluş müdürleri tarafından da beğeniyle karşılandı.
Seminere, İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkan Vekili Dursun Uz , İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Murat Şenyurt, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, başta olmak üzere Alaçamdaki kurum ve daire amirleri yöneticiler ve mahalle muhtarları katıldılar.