KATEGORİLER

Alaçam Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarına Hazır

26-01-2018

Alaçam  Belediyesi  karla mücadele ekipleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarılarını takip ederek olası kar yağışı için ilçe genelinde gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi. Karla mücadele edecek ekip, tüm ekipman ve donanımlarıyla Alaçamın bütün mahallerinde 7/24 görev yapacak. Gelen bilgilerin değerlendirilerek ekipler tarafından derhal müdahale edileceğini ifade etti.

 Belediye Başkanımız Hadi Uyar, kış mevsiminin yüzünü göstermeye başladığını, yüksek mahallelerde yılın ilk kar yağışına tanık olduklarını belirterek; “Yüksek  mahallelerimizde kar yağışı yaklaşık bir haftadır devam ediyor. Alaçam Belediyesi karla mücadeleye tamamen hazırdır. 2 adet greyder, 2 loder ,2 adet JCB iş makinası,6 adet kamyon, ve solüsyon yapacak aracımız devrede olacaktır. 30 personel arkadaşımız kış mevsiminde görev yapacaktır. Geçtiğimiz yıl ekiplerimiz kar yağmaya başladığı andan itibaren yol açma çalışmalarını başlattı. Büyükşehir Belediyemizin ekipleri ile koordineli çalışarak bütün ana yollarımızı ve köy yollarımızı açtık. Cenazelerimiz ve hastalarımız oluyor. Karla Mücadele çalışmalarımızda önceliğimiz insan hayatıdır.

Vatandaşlarımızın kar nedeniyle bir olumsuzluk yaşaması halinde belediyemizin 622 07 14 numaralı telefonunu 7/24 arayarak bilgi verebilirler. Şu an ekiplerimiz yüksek mahallerimizde kar yağışının sebebiyle kapanan yolları açmak için seferber oldular.

Kış mevsiminde sokak hayvanlarının unutulmaması gerektiğini vurgulayan Başkan Uyar şöyle devam etti; “sokak hayvanları için 100 torba mama ve kuşlar için de 100 kg yemle birlikte hazırlıklarımızı tamamladık. Kendimizi düşünürken sokak hayvanlarını da düşünmeliyiz. Kış mevsiminde dostlarımızı aç, susuz bırakmayalım. Geçen iki yılda yoğun bir kar yağışı ile karşılaştık. Merkezde bile 1 metre kar dahi gördük. Biz o şekilde kar yağacak gibi şu anda hazırlıklarımız yaptık. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Alaçam Belediyesi güçlü bir şekilde ekipmanlarıyla ve ekibiyle kışa hazırdır. Hiçbir aksilik olmadan bu kışı atlatırız diye düşünüyorum. ”dedi.