KATEGORİLER

Engelli Vatandaşlarımıza İŞKUR’dan Hibe Desteği Bilgilendirme Toplantısı

26-01-2018

Toplantıda İŞKUR Bafra Hizmet Merkezi Müdür Yakup ERGENLİK, Alaçam Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa SÖYLEMEZ tarafından engellilere yönelik İŞKUR ve KOSGEB destekleri hakkında bilgiler verildi. İŞKUR, Engelli vatandaşlarımıza proje karşılığında 3 bin TL kuruluş işlemleri desteği, 11 bin TL İşletme gideri desteği ve 36 bin TL kuruluş desteği olmak üzere toplamda 50 bin TL destek sunarken, eski hükümlülere ise eski hükümlülere de kendi işini kurmaları için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verildiğini, bu sayede engelliler ve eski hükümlüler yeniden sosyal hayata katkı sağlanmış olacaklardır.
 Başkan Uyar;''Belediye olarak ilçemizde her türlü girişimin önünü açtık ve açmaya devam ediyoruz. Özellikle iş bulma güçlüğü yaşayan engelli ve eski hükümlülere belediye olarak destek veriyoruz. Engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayatın her alanında yer alması için tüm çabalarımızı seferber etmekteyiz. Engelli vatandaşlarımızın gerek KOSGEB, gerekse İŞKUR desteklerinden faydalanabileceklerini, bunun için gerekli destekleri sunmaya hazırız. Talepleri doğrultusunda girişimcilik eğitimleri düzenleyerek önlerini açmak için gerekli talimatlar verilmiştir. Ancak bunun için öncelikli olarak engelli, vatandaşlarımız talep etmesi gerekmektedir. Bilgilendirme toplantısına AK parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI, Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR ile AK İlçe Başkanı Av. Ali ŞENGÜL,Belediye Meclis üyeleri,AK İlçe teşkilatı üyeleri ve engelli vatandaşlarımız katıldı.

Milletvekili KIRCALI; Devletimizin engelli vatandaşlarımıza verdiği destek ve önemi hakkında kısa bir konuşma yaptı. İŞKUR ile Alaçam Belediyesinin bu tür çalışmalarını takdirle karşıladığını belirtti.