KATEGORİLER

ALAÇAM CUMHURİYET İLKOKULU Z-KÜTÜPHANESİ AÇILDI.

06-02-2018
Bilgiye erişimde fırsat eşitliği sunan, sesli ve elektronik kitapların bulunduğu, modern ve estetik tasarımıyla okuma zevki uyandıran Z-kütüphane Cumhuriyet İlkokulunda 06.02.2018 tarihinde öğrencilerimizin etkin kullanımına açıldı. Açılışa Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, Belediye Başkanı Hadi UYAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Belediye Başkanı Hadi Uyar, Türkiye'nin geleceği olan çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayacak kütüphaneye katkıda bulunanlara teşekkür etti. ‘’Bu gün görüyoruz ki güzel bir çalışma yapılmış. Heyecan dolu bir çalışma ile bu eser meydana getirildi. İnsan bilmediğinin düşmanıdır. Kütüphaneler işte bu düşmanlarla mücadele etmek için önemli’’. dedi
Açılıştan sonra gerçekleştirilen toplantıda Samsun Maarif Hareketi kapsamında yürütülen Oku Anla Yaşa Projesi’nin ‘’Samsun İçin Okuma Vakti’’ etkinliği hakkında bilgi verildi. Samsun İli genelinde 08 Şubat saat 20:00’de okuma etkinliği gerçekleştirilecek. Tüm Samsun ve ilçelerinin gerçekleştireceği 08 Şubat saat 20:00 daki okuma etkinliğiyle farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır.