KATEGORİLER

Başkan Uyar’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Anlamlı Ziyaret

08-03-2018

Belediye Başkanımız Hadi Uyar , Alaçam’da faaliyet gösteren tekstil atölyelerinde çalışan kadınlara  hediye takdim edip, onların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.

Belediye Başkanımız Hadi Uyar , 8 Mart sabahında emekçi kadınlarla bir araya geldi. İlçemizde faaliyet gösteren tekstil atölyelerinde çalışan ve Alaçam Belediyesinde çalışan kadınları ziyaret eden Başkan Uyar, kadınlara hediye takdim ederek, emeklerinden dolayı teşekkür edip 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı. Ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını belirten kadın tekstil işçileri ve belediye kadın çalışanları, Başkan Uyar’a  anlamlı davranışından dolayı teşekkür ettiler.

Kadınların yaşamın her alanında daha çok yer alması gerektiğini ve Alaçam  Belediyesi olarak bu konuda önemli projeler yürüttüklerini belirten Başkan Uyar; Alaçam Belediye  Hanımlar Lokali açılması, İŞKUR- KOSGEB girişimcilik kursları ve Japonya Büyük Elçiliği  ile Alaçam Belediyesinin  yerel projelere hibe programı kapsamında ‘’Alaçam Kadın Mesleki Eğitim  Merkezimizin yapılması ile ilçemizde bir çok kadına iş ve istihdam sağlaması konusunda elimizden ne geliyorsa yapıyoruz.

Kurtuluş mücadelemizde cephenin  her yerinde, Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında, çağdaş Türkiye’nin temellerinin de kadınlarla birlikte atıldığının altını çizen Başkan Uyar, “Türk kadını her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır ve erkeklerle eşit olmak zorundadır. Türkiye’nin simgesi olan kadınlarımızın dünyayı daha yaşanılabilir kılmak için yürüttüğü mücadeleyi destekliyor, bizi biz yapan siz değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.