KATEGORİLER

Girişimcilik Kursu Sertifika Töreni Yapıldı.

16-04-2018

Alaçam Belediyesi toplantı salonunda yapılan törene; Belediye Başkanımız Hadi Uyar, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Bafra İŞKUR Şube Müdürü Yakup Ergenlik, Alaçam Belediyesi Başkan Yardımcısı Aşkın Cansız, Alaçam Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü  Mustafa Söylemez, Belediye Meclis Üyesi Hasan Çelik ve kursiyerler katıldı.

 Alaçam Belediyesi, Alaçam Ziraat Odası  ve Bafra İŞKUR Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ Programı sertifika töreni düzenlendi. Programda eğitime katılan 25 kursiyere sertifikaları verildi. 

Programda konuşan Belediye Başkanımız Hadi Uyar, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Bugün Alaçam Belediyesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İŞKUR müdürümüz ve Alaçam Ziraat Odası`nın ortaklaşa düzenlediği bu tür desteklerimiz etkinliklerimiz inşallah bundan sonra da devam edecek. Sağ olsun Bafra İŞKUR Müdürümüz Sayın Yakup Ergenlik çok güzel işler yapıyor. Bu belgeler hatıra olsun diye saklanacak bir belge değildir. Hepimiz yeni bir işe atılabilecek, yeni işler yapılabilecek ve yeni kuruluşlara imza atılabilecek şekilde düşünmeliyiz. Hepiniz düşük faizli kredi kullanımına hibe programlarından yararlanabilme imkânlarına sahipsiniz. Bu bir başlangıçtır hepiniz kendi hayatınızı ailenizin hayatını ve yanında çalıştırdığınız kişilerin hayatını değiştirebilirsiniz. Bizim burada amacımız ekonomiye katkı ve ilçemize olabilecek yatırımları genişletmektir. Hepinize teşekkür ediyorum. Birlikten güç ve kuvvet doğar. Alaçam hepimizin yaşadığı bir ilçedir. Bu tür ilçeye katkı sağlayan projelerde belediye olarak  her zaman varız. Olamaya da devam edeceğiz” dedi