KATEGORİLER

KADIKÖY MAHALLESİ EL SANATLARI KURSU SERGİSİ AÇILDI

20-04-2018

Alaçam Kadıköy Mahallesinde Bafra iş Kur Müdürlüğü ile Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği El Sanatları Kursunun yıl sonu sergisi 19 Nisan 2018 Perşembe günü saat 12:00 Açıldı. Açılışa Belediye Başkanı Hadi Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdür.V.Ömer Şener, Bafra İş Kur Müdürü Yakup Ergenlik, Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sebahattin Tural, Alaçam Belediye Meclis Üyesi Hasan Çelik, Alaçam Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Cansız, Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih İleri, Mahalle Muhtarı Sezai Bolat, Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdür yardımcıları Yaşar Çaylı, Şaban Tongal, Mahalle sakinleri ve kursiyerler katıldı.

Sergi açılışında Alaçam halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih ileri söz alarak, programa katılan herkese hoş geldiniz dedi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.2017-2018 eğitim-öğretim yılında şu ana kadar 105 kurs açtıklarını toplam 2300 kursiyere eğitim verdiklerini belirtti. Bafra İş kur destekli 8 adet kurs açtıklarını bunlardan 6 tanesinin köylerde açıldığını ve bu desteklerinden dolayı Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar'a, Bafra İş Kur Müdürlüğüne teşekkür etti. 
Başkan Uyar;İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan kadınların toplumsal hayata etkin ve üst düzeyde katılmasını sağlamak ve üreterek ekonomik güçlenmesini desteklemek amaçlı meslek edindirme ve edindikleri bilgi, sanat ve becerileri aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunacak şekilde değerlendirmeleri temennisiyle, el emeği göz nuru eserleri gerçekleştiren kursiyerlere başarılar dileyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.