KATEGORİLER

Ot Yemekleri Festivalinin 2. Günü Alaçam’da

24-04-2018

9-10-11-12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 4. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivalinin 2. günü ilçemizin Gökçeboğaz Mahallesi Köy Konağı ve Yöresel Ürünler Satış Merkezinde yapılacaktır.
Belediye Başkanımız Hadi Uyar, AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan,Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Cansız, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir,Muhtarlar Derneği Başkanı Raif Vatan, belediye meclis üyeleri, Alaçam Belediyesi birim amirleri, muhtarlar ve AK Parti ilçe teşkilatı üyeleri ile birlikte yapım ve çevre düzenleme çalışmaları devam eden Gökçeboğaz Köy Konağı ve Yöresel Ürünler Satış Merkezinde yerinde incelemelerde bulundular.
Festivalde yapılması planlanan çalışmalar,yöresel ürünler tanıtımı ve çevre düzenleme çalışmaları hakkında istişarede bulundular.
10 mayıs 2018 perşembe günü Gökçeboğaz Mahallesi Köy Konağı ve Yöresel Ürünler Satış Merkezinde yapılacak olan etkinlikte, doğal ürünler pazarında otları tanıma,çocuklar ile '' Tarihe Dokun'' resim etkinliğinin yanı sıra, en çok çeşit yenilebilir ot toplama yarışması düzenleneceği belirtildi.