KATEGORİLER

Okuma, Yazma Kursunu Tamamlayanlar Başarı Belgelerini Aldı.

03-05-2018

Okuma Yazma Kursu Öğrencileri Belgelerine kavuştu
Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘’Okuma Yazma Seferberliği’’ kapsamında, Alaçam ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslardaki öğrenciler belgelerini aldılar.
Belge törenine Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dursun Uz, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sezai Tural, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih İleri, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Recep Yeşilyurt, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Şaban Tongal, Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Serhat Murat Karagöl katıldı.
Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Belediye Başkanımız Hadi Uyar tarafından belgelerini alan kursiyerler duygulu anlar yaşadı. Hastanede okuma konusunda zorluk yaşadıklarını, artık rahatça doktor isimlerini ve ilaç isimlerini okuyabildiklerini, gazeteleri takip edebildiklerini ve bu durumdan duydukları mutluluğu dile getirdiler.
Tören sonunda öğretmenleri Ayşegül Dilek Çakıroğlu ve Seval Uyar'a teşekkür edilerek hediyeleri verildi. Kursiyerler zamanında çeşitli sebeplerle okuma yazma öğrenemediklerini, ancak Ayeşegül Dilek Çakıroğlu ve Seval Uyar’ın gayretleri sonunda okuduklarını ve bu durumdan çok memnun olduklarını belirttiler.  
Başkan Uyar; "2018 yılı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi önderliğinde okuma yazma seferberliği yılı olarak ilan edildi. Şuanda da tüm yurt genelinde olduğu gibi Alaçam’da kurslar devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda okuma yazma seferberliğini ilçemizde başlatıldı.  Bu anlamda kurslara katılan vatandaşlarımıza sertifikalarını vermenin mutluluğunu yaşıyoruz,’’ dedi.