KATEGORİLER

Başkan Uyar’dan 6 Mayıs Geyikkoşan Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşlerine Davet

03-05-2018

Belediye Başkanımız Hadi Uyar , 6 Mayıs 2018 Pazar günü, Saat 10:00’da başlayacak olan Alaçam – Geyikkoşan Hıdırellez Şenlikleri’ne tüm hemşehrilerini davet etti.

Belediye Başkanımız Hadi Uyar Belediye Meclis Üyeleri, Geyikkoşan Güreş Ağası Hasan Asan ve Yenicami Mahalle Muhtarı Mustafa Anakök ile birlikte Geyikkoşan Mevkiinde yapımı tamamlanan yeni güreş sahasında incelemelerde bulunarak 6 Mayıs 2018 Pazar günü, Saat 10:00 başlayacak olan Alaçam – Geyikkoşan Hıdrellez Şenlikleri’ne tüm hemşehrilerini ve güreş severleri davet etti.

Başkan Hadi Uyar, ‘’ Bu yıl 626.sını düzenleyeceğiz Karadenizin Kırkpınarı olarak bilinen Alaçam Geyikkoşan Hıdırellez ve Yağlı Pehlivan güreşlerine tüm hemşerilerimi bu programa bizzat davet ediyorum. Alaçam olarak birlik ve beraberlik içerisinde asırlardır kutlanan Hıdırellez coşkusunu yaşayalım. İnsan ve doğa arasındaki iletişimi, baharı ve umudu simgeleyen bir kültürel geleneğimiz olan Hıdırellezin 626. sini coşkulu bir biçimde Geyikkoşan Mesire yerinde ve yeni güreş alanında kutlayalım. Belediyemizce dopdolu bir festival programını hazırlayarak, ilçemizin sosyal ve kültürel hayatına renk katacağız. İnsanların huzur içerisinde bir kutlama yapabilmeleri için Alaçam Belediyesi olarak imkânlarımızı seferber ettik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce insanı Alaçam Geyikkoşan Mesire alanı ve yeni güreş alanında buluşturmaya hazırlanıyoruz. Kültürel birikimimizin en güzel örneklerinden olan, Geyikkoşan Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı pehlivan Güreşleri geçmişle gelecek arasında köprüdür. Bizi birbirimize yakınlaştıran, bu kültürel değerimize sahip çıkmak adına vatandaşlarımızı 626. Alaçam Hıdırellez Şenliğine bekliyoruz. Recep Kara , Fatih Atlı, Hamza Köseoğlu, Ünal Karaman ,Faruk Akkoyun, Abdullah Güngör, Salih Erinç,Ali Rıza Kaya, Ahmet Kavakcı ve bir birinden ünlü başpehlivanımızın güreşeceği er meydanında kıran kırana geçecek olan karşılaşmaların coşkusuzuna 6 Mayıs 2018 Pazar günü Geyikkoşan’da beraber ortak olalım, dedi.