KATEGORİLER

KARAHÜSEYİNLİ ORTAOKULU 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI

09-05-2018

Karahüseyinli Ortaokulunda 4006 Tübitak Bilim Fuarı düzenlendi.

Programa İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanımız Hadi Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Şube Müdürü Mehmet Fatih Öztürkçe, Okul Müdürleri, Muhtarlar ve velilerin yanı sıra ilçede bulunan diğer okullardan birçok öğrenci ve öğretmen katıldı. Program açılış kurdelesinin İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanımız Hadi Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural ve Okul Müdürü Bayram Bircan tarafından kesilmesiyle başlandı.

            Programda Okul Müdürü Bayram Bircan açılış konuşmasında, öğrencilerin çalışmalarıyla geleceklerine ışık tutmaları ve bilimsel çalışmalar yapmalarının kendisini mutlu ettiğini söyledi. Müspet bilimlerde araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin ülke kalkınmasında önem taşıdığını dile getiren Bircan, bundan dolayı öğrencileri bu tür çalışmalara özendirmek, bilimsel ve teknik bilgilere erişimi sağlamak gerektiğini kaydetti.

Belediye Başkanımız Hadi Uyar, İlçemiz adına öğrencilerimizi bilim, spor ve sanat gibi değerlerle donatmak adına tüm gücümüz ile desteklemeye devam edeceğiz. Bugün bu 4006 Tübitak programında gençlerimize yeterli destek ve imkânı sağladığımızda neleri başaracaklarını görmüş olduk. Güçlü bir Türkiye sloganıyla yaptığımız her çalışma ve hizmetin temelinde iyi bir eğitim olduğunu biliyoruz ve çocuklarımızın bu başarılarıyla gurur duyuyorum dedi.

Kaymakam Oğuz Alp Çağlar konuşmasında, "Öğrencilerin yaptıkları bir birinden güzel projelerle göğsümüz kabardı. Bilim ve ilim ile yoğrulan vatanına fayda sağlamayı ve güçlü bir geleceği işaret eden çalışmada emeği geçen başta yavrularımız olmak üzere herkese teşekkür ederim dedi.

Öğrenciler tarafından yapılan gösteriler büyük beğeni aldı. Programın ardından Proje Yürütücüsü Sevilay Özdemir’in koordinatörlüğünde öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan 20 farklı proje misafirlere ayrı ayrı açıklanarak tanıtıldı. Misafirler tarafından projeler büyük merak ve ilgi ile takip edildi. Proje tanıtımından sonra misafirlere yöresel ikramlarda bulunularak program son buldu.