KATEGORİLER

Belediye Başkanımız Hadi Uyar’dan Engelliler Haftası Mesajı

09-05-2018

Başkan Uyar’dan Engelliler Haftası mesajı
Belediye Başkanımız Hadi Uyar, Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Uyar, "Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşamdan kendilerini soyutlamadan hayatlarını sürdürmeleri, üretken olmaları, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon gibi tüm ihtiyaçlarının karşılanması toplumumuzun ortak görevidir" dedi.

Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Hadi Uyar, herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini vurgulayarak, "Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşamdan kendilerini soyutlamadan hayatlarını sürdürmeleri, üretken olmaları, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon gibi tüm ihtiyaçlarının karşılanması toplumumuzun ortak görevidir" dedi. Engelin bedende değil akılda olabileceğinin altını çizen Başkan Uyar, "Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır.

Her bireyin temel hak ve özgürlüklerden eşit biçimde yararlanma hakkına sahip olduğuna dikkati çeken Başkan Uyar, "Engelli kardeşlerimize yönelik son dönemde yapılan pozitif ayrımcılık her kesim tarafından takdirle karşılanmaktadır. Engellileri ötekileştiren, toplumun dışına iten, onları eve hapseden anlayış artık yok olmaktadır. Birlik ve beraberliğimizin temeli; hiçbir fark gözetmeden aynı haklardan faydalanabilen bireylerin bir arada yaşaması ile mümkündür" dedi.

Engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözmek ve her türlü sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını gidermek sorumluluklarımızın başında gelmektedir. Bu vesileyle tüm engellilerimizin bu anlamlı gününü tebrik ediyor, engellerin yok olduğu bir dünya için herkesin daha duyarlı olmalarını temenni ediyorum."dedi