KATEGORİLER

”Sokak Sağlıklaştırma” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

11-05-2018

Alaçam ilçesinin vizyon projelerinden biri olan Yenicami, Karşıyaka ve Çeşme Sokak Sağlıklaştırma Projesi için restorasyonu yapılacak olan tarihi  evlerin mülk sahiplerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Alaçam  Çok Amaçlı Salonunda gerçekleşen toplantıya;  Belediye Başkanımız Hadi Uyar, Samsun Rölöve ve Anıtlar Müdürü  V. Ali Sarıalioğlu, Samsun İl Kültür Turizm Müdür V. İrfan Göz, Alaçam Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ali Mert,Samsun Rölöve ve anıtlar Müdürlüğü görevli personelleri, yüklenici firma yetkilisi ve tarihi konakların mülk sahipleri katıldı.

 Samsun Röleve Anıtlar Müdürü Ali Sarıalioğlu; "Ev sahiplerinin merak ettikleri konularda kendilerini aydınlatarak. Daha önce yapılan çalışmalar hakkında görsel sunum yaptı.

Başkan Uyar; ‘’Alaçam’a  yapılan yeni projeler ile  yeni bir kimlik kazandırılmaya  çalışıyoruz. Vizyon projelerimizden olan Sokak Sağlıklaştırma  ve restorayon projesi ile ilçemiz  Ankara Beypazarı, Safranbolu gibi yerli ve  yabancı turistlerin uğrak noktası hali gelecektir. Alaçam’ın tarihi gün yüzene çıkarılarak gelecek nesillere atasının, anne ve babasının yaşadığı evler, mahallesi ve sokakları miras olarak kalacaktır. Sivritepe seyir terası projesinin  başlaması ile bir bütünlük sağlayarak ilçemizi tarihsel ve kültürel mirası gün yüzüne çıkacaktır. Sokak Sağlıklaştırma Projesine başlayarak Alaçam’ın tarihi ve turistik bakımdan önem kazanmasını sağlayacak. Proje kapsamında bölgedeki yapılar ve sokaklar tek tek elden geçirilerek tarihi görünüme ve turizme uygun hale getirilecek. Tarihi alanları ayağa kaldırarak, yeni yapılan alanları da çağdaş görünüme kavuşturarak yeni bir kent ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan’a Sokak Sağlıklaştırma projesine ve diğer projelere verdiği desteklerinden dolayı Alaçam halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum. Her güzel proje Alaçam için ve halkımız için’’, dedi.