KATEGORİLER

BAŞKAN UYAR’DAN RAMAZAN AYI MESAJI

15-05-2018


Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Uyar, mesajında 11 ayın sultanı ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, tüm vatandaşların ramazanını kutladı.
Ramazan ayının tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesi dileğinde bulunan Başkan Uyar, “Af, mağfiret ve bereket ayı olan, ‘Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş’ olarak müjdelenen Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.
“Manevi duyguların yoğun bir şekilde yaşandığı on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuştuk” diyen Başkan Uyar, Ramazan ayının, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günler olduğunu hatırlattı.
Başkan Uyar: “Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın  ilçemize, şehrimize, ülkemize ve İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.