KATEGORİLER

Bocce Türkiye Şampiyonlardan Başkan Uyar’a Teşekkür Ziyareti

04-06-2018

Antalya Kemerde yapılan Bocce  Türkiye Şampiyonası müsabakalarında şampiyon olan Etyemez Alpaslan Gül Ortaokulu Öğrencileri, okul müdürü ve antrenörleri ile birlikte Belediye Başkanımız Hadi Uyar’ı makamında ziyaret ettiler.

 28-31 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya Kemer de yapılan Bocce Türkiye Şampiyonasında

Samsun ilini temsilen katılan Etyemez Alpaslan Gül Ortaokulu öğrencileri küçük kız kategorisinde

Türkiye İkinciliği, Yıldız Kız Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmuşlardır. Milli Takım Antrenörü  ve Beden Eğitimi Öğretmeni Gökhan Bozdemir hepsi köy çocuğu olan öğrencilerimiz ailelerine yardım için tütün tarlalarında çalışırken bir yandan da aylarca süren emek sonucunda Şampiyonaya hazırlanmışlardır.

Tütün Tarlalarından Türkiye Şampiyonluğuna

Gökhan Bozdemir ‘’Kendileri küçük ama yürekleri çok büyük olan bu sporculara desteğini esirgemeyen Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan’a,  Alaçam Kaymakamı  Oğuz Alp Çağlar ,Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz ,  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı  Sayın Zihni Şahin ,Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar  , Alaçam Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural ,Alaçam Halk Eğitim Müdürü Salih İleri  ,Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Cansu Keskin Karaaslan a Şahsım ve öğrencilerim adına  tek tek teşekkür ediyorum’’.dedi

Başkan Uyar; “Gençlerimizin spora ve özellikle farklı spor branşlara ilgisi artıyor. Branşlar çoğalınca da ilçemizde farklı spor branşlarından dereceler getiriliyor. Bocce ile yavaş yavaş tanışan ve bu sürede büyük aşama kaydeden Alaçam’da ise çocuklarımızın bu büyük ilgisinin okullarımızda kurulan takımlardan kaynaklandığına inanıyorum. Bocce dalında birinci olan öğrencilerimize milli sporcu vasıfını aldıklarında geleceklerinin parlak olacağını belirtti. Türkiye şampiyonasına renk katan öğrencilerimize başarılar diliyorum ve tebrik ediyorum.Burada emeği geçen, teşvik eden tüm öğretmenlerimize ve antrenörlerimize teşekkür ederim” dedi.