KATEGORİLER

Belediye Başkanımız Hadi Uyar’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

29-08-2018

Belediye Başkanımız Hadi Uyar'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Belediye Başkanı Hadi Uyar, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Uyar Mesajın’da,’’30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve sevincini yaşamaktayız.
Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 96. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.Kazanılan Büyük Taarruz ile birlikte, tarihten silinmek istenen milletimiz genci yaşlısı, kadını erkeği demeden istiklal ve istikbaline sahip çıkarak hak ettiği bu zaferi şanlı tarihine altın harflerle yazdırmıştır.
30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle “30 Ağustos Zafer Bayramını” en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum,’’dedi.