KATEGORİLER

YENİ YAPILACAK HASTANE İÇİN YER İNCELEMESİ YAPILDI

13-09-2018

Alaçam'da  yapılacak olan Alaçam-Yakakent  Devlet Hastanesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar,Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Radi Şen, Alaçam Devlet Hastanesi  Müdürü Satılmış Tural ve Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünden gelen heyetle  hastanesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. 

Karşıyaka Mahallesinde  yaklaşık 13  dönümlük hazine arazisine yapılması planlanan hastanenin bünyesinde otopark, lojman ve çok amaçlı tesisler bulundurması planlanıyor. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünden gelen teknik heyetle birlikte incelemelerde bulunarak projeyle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Başkan Uyar , "  ilçemizde 1963 yılında  10 yataklı Sağlık Merkezi  olarak  halkımızın hizmetine girmiştir daha sonra  1997 yılında 30 yataklı yeni bir hastane yapılmıştır.  Ancak ilçemizde hizmet vermekte olan mevcut devlet hastanesinin yetersiz kalması ve aynı yerleşke içerisinde hizmet veremiyor olması nedeniyle, yaşanan sorunların giderilmesi için Sağlık Bakanlığı yatırım  programında olan yeni yapılacak hastanenin yeri ile ilgili gerekli başvuruları yaparak onayımızı aldık. Bakanımıza ve milletvekillerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde olumlu sonuçlar alarak hastanemizin yapımını proje aşamasına getirdik.

Hastanemizin yapılmasıyla birlikte Alaçam-Yakakent Devlet Hastanesinin yatak sayısı diyaliz ünitesi ile beraber  75 ’e çıkarmış olacağız. Proje aşamasını bitirdikten sonra inşallah ihale aşamasına geçerek en kısa zamanda inşaata başlanacaktır.  Halkımıza en iyi şekilde ve en etkin biçimde sağlık hizmeti vermek için ilçemizin sağlık koşullarının düzeltilmesi yönünde çalışmalarımız devam etmektedir. Alaçam ve Yakakent halkı için sağlık, eğitim, ulaşım her yönüyle en iyi koşulları arayarak bu halka hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.