KATEGORİLER

Alaçam Belediyesi ” Orda Bir Köy Var Yakında Projesi” Başlıyor.

26-11-2018

Alaçam Belediyesi tarafından hazırlanan ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının destekleriyle süren “Orda Bir Köy Var !Yakında" ismiyle başvurusu yapılanAlaçam Belediyesi Geyikkoşan Sosyal Tesisi İnşaatı için Belediye Başkanlığı Makamında yüklenici firma yetkilisi ve Belediye Başkanı Hadi Uyar tarafından iş yeri teslim protokolü imzalandı.
İmza törenin ardından Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, yüklenici firma yetkilileri (DAMA RESTORASYON DAN. İNŞ. PAZ. LTD. ŞTİ) ve Alaçam Belediyesi Teknik Personeli Geyikkoşan’da bulunan proje sahasında yapılacak olan proje hakkında yerinde incelemelerde bulundular.
Başkan Uyar; “ İlçemiz turizm potansiyeli bakımından Samsun’un göz bebeği konumundadır. Özelikle yeşil ve mavinin iç içe bulunduğu Geyikkoşan Sahili ve mesire alanı yerli yabancı bir çok turistin uğrak noktası halindedir. Bizlerde yaptığımız bir çok çalışma ile Geyikkoşanımızı bir marka haline getirmek için büyük çaba ve gayret gösteriyoruz. Gerek sahil yolu çalışmaları ve gerekse de halkımızın hizmetine sunduğumuz Çok Amaçlı Düğün Salonu ve Yeni Güreş Alanımızla birlikte “Orda Bir Köy Var Yakında” projesi ile yapılacak olan Alaçam Belediyesi Geyikkoşan Sosyal Tesisi ile Geyikkoşanımızı bir marka haline gelecektir.
1+1 10 adet konaklama birimi 1 adet resepsiyon binası ve 7adet satış birimi,Turizm Enformasyon Ofisi, Archery Tag (Okçuluk Sahası) ve çevre düzenlemesi ile Geyikkoşan hak ettiği değeri bulacaktır. Geyikkoşanımızı bir marka haline gelip,Alaçam turizm açısından cazibe merkezi olacaktır. Proje inşaat maliyeti 1.085.000,00 TL değerinde olup yapım çalışmaları bugün itibariyle başlamıştır. Bu projeler bir bütünlük halinde İlçemizin turizmine yön verecek, altyapı oluşturacaktır. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi