KATEGORİLER

Alaçam Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

29-01-2019

Alaçam Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerinin mali ve sosyal hakları konusunda toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Alaçam Belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmeler neticesinde belediye işçilerini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak anlaşma sağlandı. Alaçam Belediyesi Toplantı Salonunda yapılan imza törenine Belediye Başkanı Hadi Uyar , Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ,Alaçam Belediyesi Mali İşler Müdürü Mustafa Çelik, Alaçam Belediyesi Sendika Temsilcisi Erol Dilli ve sendika yönetimi katıldı.

Hak-iş il Başkanı Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Uzun; “Öncelikle Belediye Başkanı Hadi UYAR’a ve komisyona teşekkür ediyorum. Karşılıklı hoşgörü içerisinde gerçekleştirdiğimiz Toplu iş sözleşmesi müzakerelerini, çalışan arkadaşlarımız için iyi bir zam alarak neticelendirdik. Yapılan bu anlaşma ile çalışan arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha bir çok konuda görüşmeler sağladık, karşılıklı anlayış çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık, bunun neticesinde üyelerimizin yevmiyelerine 2 yıl için %36 oranında sosyal yardımlarına 2 yıl için yine aynı şekilde %36 oranında zam yapıldı. Atılan imzalar ile Çalışanlarında yüzünü güldüren bu Toplu iş sözleşmesi belediye işçisi olan çalışanlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun” dedi 
Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, ”Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Belediyemizin imkanları dahilinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Halkımıza en nitelikli hizmetin sunulması konusunda işçi kardeşlerimizin alın terlerinin bu sözleşme ile karşılığını bulduğuna yürekten inanıyorum.  İşçilerimizin ve ailelerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun" dedi.