KATEGORİLER

ALAÇAM BELEDİYESİNDE DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

05-04-2019

Alaçam Belediye Başkanlığına seçilen Sayın İlyas ACAR ve Belediye Meclis Üyeleri için 05 Nisan 2019 Cuma günü devir teslim töreni yapıldı.
04.04.2019 Perşembe Günü İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alan Belediye Başkanı Sayın İlyas ACAR’a, eski Belediye Başkanı Sayın Hadi UYAR’a belediye hizmet binası önünde düzenlenen devir teslim töreniyle görevini teslim etti.
Belediye hizmet binası önünde düzenlenen törene; Cumhur ittifakı AK Parti İlçe Başkanı Selahattin ALKAN, MHP İlçe Başkanı Erdinç GÜL, Yeni ve Eski Belediye Meclis Üyeleri, İstanbul Alaçamlılar Dernek Başkanı Mustafa ELİBOL ve yönetim kurulu üyeleri, belediye personeli, mahalle muhtarları, dernek başkanları, stk başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Devir teslim töreninde açılış konuşmasını Belediyemiz Yazı İşleri Müdürü Sinan Top yaparak katılımcılara hoş geldiniz dedi. Bir önceki dönem Belediye Başkanı Hadi UYAR, beş yıl boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek hayırlı olsun temennilerinde bulundu.
Son olarak Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR konuşma yaparak şunları söyledi: 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde Cumhur ittifakı adayı olarak gösterilmemden dolayı başta AK Parti Lideri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beye , Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Dr. Sayın Devlet BAHÇELİ’ye sonsuz teşekkür ediyorum. Öncelikli olarak belediyemizi devir alırken ne kadar borcu olduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum, ben biliyorum sizlerde bilin diyerek sözlerine şöyle devam etti.
ACAR; öncelikle ilçe halkımıza gösterdikleri teveccüh ve bizi buraya layık gördükleri için teşekkür ederim. Ekibimizle birlikte verdiğimiz sözlerin arkasında duracağımızı ve Alaçamımıza en iyi hizmeti yapacağımızı, parti gözetmeksizin herkesi kucaklayacağımızı bildirir, saygılar sunarım dedi.
Konuşmalar sonrası dualar eşliğinde kurban kesildi. Daha sonra katılımcılar ile birlikte makam odasına geçerek göreve başlama yazısını imzaladıktan sonra resmen Alaçam Belediye Başkanı oldu. Davetlilerle teker teker ilgilenen Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR herkesle hatıra fotoğrafı çektirdi