KATEGORİLER

ALAÇAM’DA GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR.

15-05-2019

 

Alaçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Veteriner Hekimliği ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Alaçam’da gıda satışı yapılan noktalarda denetimlerine devam ediyor. Ekipler Kapalı Pazar Yerinde çarşamba günleri kurulan halk pazarında tereyağı denetimi gerçekleştirdi.

Ekipler denetimlerde tereyağı görünümünde ve tereyağı adı altında satılan, içerisinde haşlanmış patates, mısır unu ve bitkisel yağ karıştırılmış herhangi bir hileli ürüne rastlanmadığını ve pazar içerisinde şüphelendikleri ürünlerden numune alarak ve incelenmesi amacıyla laboratuvara gönderdiklerini belirtiler.

Vatandaşların da gördükleri en küçük aksaklıkları dahi bildirmeleri yönünde çağrıda bulunan Belediye Başkanımız İlyas Acar ;" Ekiplerimizin hassasiyetle yaptığı incelemelerde herhangi bir olumsuzluklarla karşılamadılar. Denetimlerimizin yanında vatandaşlarımızın da gördükleri en küçük sıkıntıyı bile bildirmelerini bekliyoruz. Çünkü gıdada yaşanacak en küçük görmezlik dahi büyük sıkıntılara neden olabilir. Denetimlerimize  vatandaşlarımızın sağlığı için ara vermeden devam edeceğiz”, dedi.

Denetim Ekipleri ayrıca tereyağı satın alırken de dikkatli olunması gerektiğini vurgulayarak, "Sarı da olsa beyaz da olsa tereyağının renginin parlak olması gerekiyor. Diğer renklerde görmüş olduğunuz ürünlerde muhakkak karışım vardır diyerek vatandaşları uyarıldılar.

Olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde ise 153 Alo Zabıta ve 174 Alo Gıda telefonlarının aramalarını istediler.