KATEGORİLER

BELEDİYE BAŞKANIMIZ İLYAS ACAR’DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

15-06-2019

Babalar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Belediye Başkanımız İlyas Acar, “Toplumumuzda aileyi oluşturan bireylerin her birinin adaleti, paylaşmayı ve sorumluluğu, Türk kültür değerlerinin, gelenek örf ve adetlerinin geleceğe aktarılmasındaki güvenceyi simgelediği bilinmektedir. Bu nedenle, saygı ve sevgiyle anılması gereken babalar annelerimizle birlikte en değerli varlıklarımızdır.
Bilgili, bilinçli, kültürlü nesillerin yetiştirilmesinde, milli manevi değerlerine sahip, sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulmasında ve aile kurumumuzun yaşatılmasında hiç şüphesiz ki babaların büyük sorumluluk ve görevleri vardır.
Her türlü koşulda çocuklarını güvenli bir geleceğe hazırlayan, hayatın her döneminde bizlere verdikleri sınırsız sevgi destek ve güven nedeniyle şükran borçlu olduğumuz annelerimizle birlikte babalarımızın da her daim gönüllerinin hoş tutulması vefa ve minnet duygusunun bir gereğidir. Bugün onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı gösteren gençlerimizin, yarın da kendi çocuklarına iyi bir örnek olmaları güvenli geleceğimiz için büyük önem arz etmektedir.

Bu düşüncelerle; başta ülkemizin birlik ve beraberliği yolunda canlarını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizin değerli babaları olmak üzere, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak tüm aile fertlerini güven bağı ile birbirine bağlayan, aile ve toplum hayatının omurgasını oluşturan babalarımızın Babalar Günü’nü kutlar, kendilerine aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.''dedi