KATEGORİLER

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ.

14-07-2019

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'etkinlikleri kapsamında, Samsun Valisi Osman Kaymak, Ak Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Alaçam İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanımız İlyas Acar,Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İl ve ilçe protokol üyelerinin katılımları ile 15 Temmuz Şehidi Sevgi Yeşilyurt Alaçam Yeniköy mahallesinde bulunan ailesi ziyaret edildi. Belediye Başkanımız İlyas Acar” 15 Temmuz Şehidi Sevgi Yeşilyurt’un annesi Gülbeyaz Yeşilyurt’a, baş sağlığı ve sabır diledi.

Daha sonra Doyran Mahalle Mezarlığı'nda 15 Temmuz Şehidi Muhammet Ali Aksu’nun kabri başında düzenlenen anma programında Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi. Program sonunda Şehit Muhammed Ali Aksu’nun ailesi ziyaret edildi.
Başkan Acar, devlet ve millet olarak şehitlerimize minnettar olduğunu belirterek, "Onların hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Ailelelerine sabırlar diliyorum" dedi.