KATEGORİLER

ALAÇAM BELEDİYESİ SOSYAL TESİSLERİ TEMEL ATMA TÖRENİ

18-08-2019

İlçemizde "Orada Bir Köy Var, Yakında" projesi kapsamında 2018 yılı turizm geliştirilmesine yönelik küçük ölçekli alt yapı yatırımlarına mali, destek programı kapsamında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA) ve Alaçam Belediyesi tarafından yürütülen Geyikkoşan Sosyal Tesisleri temel atma töreni düzenlendi.
1.085.000.00 art KDV ‘ye mal olacak tesisin yüzde 70’i Orta Karadeniz kalkınma Ajansı tarafından karşılanırken Alaçam Belediyesi tarafından da geri kalan kısmı karşılanacak. 25.11.2019 tarihinde bitecek olan tesiste 10 adet 1+1 konaklama ünitesi, 7 adet satış ofisi , 1 adet turizm danışma ofisi , resepsiyon ve Türkiye’de ilk olacak şekilde Ata sporu olan okçuluk oyunları alanı oluşacak.
Açılışta konuşan Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, “Orta Karadeniz Ajansı ve Alaçam belediyesi birlikteliğiyle oluşacak bu tesis umuyorum ve inanıyorum ki ilçemize ekonomik katkı sağlayacak , sosyal etkinliklerimize , sosyal faaliyetlerimiz de de ilçemizde ki eksiklikleri bir nebzede olsa kapatmaya çalışacak. Daha sonra ki yıllarda da bu tesisin muhtemelen yetmemesi görülecek ve devamı gelecek.” Dedi.
Başkan ACAR’ın konuşmasının ardından tesisin temeli atılmasıyla program son buldu.

Programa Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR,MHP Samsun İl Başkanı Sayın Abdullah KARAPIÇAK ve Yönetim Kurulu Üyeleri ,MHP Samsun Ocak Başkanı Sayın İbrahim Bahar MERT,MHP Alaçam İlçe Başkanı Sayın Erdinç GÜL ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Bafra İlçe Başkanı Sayın Barbaros Turna, Alaçam Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Uğur DEMİR,İstanbul Alaçam Dernekleri Federasyonu (ALDEF) Genel Başkanı Sefer Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Sayın Hüseyin BEDİR, AK Parti Alaçam Yönetim Kurulu Üyeleri, , Alaçam Esnaf Odası Başkanı Sayın Vedat ÖZYILMAZ, İstanbul Alaçamlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Mustafa ELİBOL,
19 Mayıs Alaçamlılar Dernek Başkanı Sayın Abdullah BÜLBÜL, Alaçam Baro Temsilcisi Av.Sayın Arif KIR, Kamu Kurum Müdürleri,Belediye Birim Amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.