KATEGORİLER

ALAÇAM’DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

30-08-2019

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü törenlerle kutlandı.30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Cumhuriyet Meydanında Saat: 09.30’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Komuta Sayın Samet KURUÇELİK yaptı.

KURUÇELİK,”Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yüce Türk ulusu,emperyalist güçlerin işgalci orduları,anavatan topraklarından kesin olarak atarak,ebedi özgürlük ve bağımsızlığa kavuşmuştur.Bu zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder,Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından ,Anadolu da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak sonucu olarak kazanılmıştır. Şanlı Türk Tarihinde bu kahramanlıkların sayısız örnekleri vardır. Bunlardan biride 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde de sokaklara dökülen milletimiz bu hakikati tüm dünyaya adeta gözlerine sokarcasına bir daha göstermiştir.Şüphesiz ki bu ruh sayesinde ,ne şimdiye dek mücadele ettiğimiz terör örgütleri, ne de bu örgütleri üzerimize salan alçaklar; hain emellerine asla ulaşamayacaklardır,”dedi

Program sonunda protokol üyeleri tarafından Alaçam Kaymakamlığı ve Alaçam Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 30 Ağustos Turnuvalarında dereceye giren İlçe jandarma ve İlçe polis personeline kupaları ve madalyaları takdim edildi.

Programa İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN,Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR,Cumhuriyet Savcısı Sayın Emine SÖYLEMEZ , İlçe Emniyet Amiri Sayın Erol Can KESKİN, Jandarma Komutanı Sayın Samet KURUÇELİK, Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, MHP İlçe Başkanı Sayın Erdinç GÜL, CHP İlçe Sayın Hasan VAROĞLU, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Mehmet AYDOĞDU, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Vedat ÖZYILMAZ ,Ziraat Odası Başkanı Sayın Hüseyin BEDİR , kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri ,belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları,gaziler ve vatandaşlar katıldı.