KATEGORİLER

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI.

19-09-2019
19 Eylül Gaziler Gününü kutla programı 10:00’da, İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN ve Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edilen programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Uzman Jandarma Hakan BEKDEMİR tarafından yapıldı. BEKDEMİR, " Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra , Kore Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varoluş mücadelesinde ve iç güvenlik Harekatı sonucunda kazanılan gazilerimizi onurlandırdığımız gündür. Kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır.”dedi
Gaziler adına konuşan Kıbrıs Gazisi Sayın Raif KARATEPE de her zaman daha da güçlenen Türk ordusu vatanımızı hürriyet ve bağımsızlığımızın en büyük güvencesidir. İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıdır.” dedi.
Cumhuriyet Meydanında yapılan törene İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN ,Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Sayın Samet KURUÇELİK, İlçe Emniyet Müdür Vekili Sayın Erolcan KESKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, siyasi parti temsilcileri,kurum amirleri, gaziler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.