KATEGORİLER

İLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK´ Ü ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10-11-2019

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 81. yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Alaçam’da da törenlerle anıldı.

Alaçam’daki Atatürk’ü anma programı, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Programa Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın  İlyas ACAR, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve halk katıldı. Çelenklerin anıta sunulmasının akabinde sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

İkinci program Saat 09.30’da Alaçam Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda devam etti. Alaçam Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu program yine Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.Programa Alaçam Kaymakamı Sayın  Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın  İlyas ACAR, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Sayın Erol Can KESKİN, Jandarma Komutanı Sayın Samet KURUÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mehmet GÜREŞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Fatih Mehmet ÖZTÜRKÇE ve Sayın Ömer ŞENER, Sağlık Grup Başkanı Sayın Dr. Radi ŞEN, Sayın Nüfus Müdürü Kemalettin TAŞDELEN, Belediye Meclis Üyeleri, Alaçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet ÇAY, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Ersin İLERİ, Sayın MHP Alaçam İlçe Başkanı Erdinç GÜL, CHP Alaçam İlçe Başkanı Sayın Hasan VAROĞLU, ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program Alaçam Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi,oratoryo gösterisi, slayt gösterileri ile son buldu.

Konuşmaların ardından, çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.