KATEGORİLER

ALAÇAM YAKAKENT YEREL EYLEM GRUBU DERNEĞİNDEN BAŞKAN ACAR’A ZİYARET

26-12-2019

Kurumsal üyesi bulunduğumuz Alaçam Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneği (AYYEGDER) Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Zergün DEMİRCİ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR’ı makamında ziyaret ettiler.
21/11/2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul sonucu oluşturulan yeni yönetimin takdimi yapılmıştır. Dernek tarafından Alaçam ve Yakakent İlçelerinin yerel kalkınmada stratejik alanlarının (YKS) tespit edilerek hazırlanan projenin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) teslim edilme süreci konularında detaylı bilgi verilmiştir. Dernek Yönetimince hazırlanan YKS Dosyası bir suret olarak incelenmek üzere makama sunulmuştur.

Başkan ACAR; Alaçam Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneğinin oluşumunda katkı sağlayan, katılımcı arkadaşlarımız ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu proje ile Alaçam ve Yakakent’in, turizm, kültürel miras, hizmetler sektörü ve sosyal konular gibi kırsal yaşamın bütün bileşenlerini birbirine bağlayarak yerel ekonomiyi geliştirmek ve iş imkanlarını arttırmak için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum diyerek; ziyaretlerinden dolayı yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.