KATEGORİLER

ALAÇAM’DA BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İLÇE KOORDİNASYON TOPLANTISI

23-01-2020

 

Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Emine SÖYLEMEZ, Daire Amirleri ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Kaymakam Sayın Fikret ZAMAN konuyla ilgili denetim ve eğitimlerin önemine vurgu yaparak kurum amirlerinden 2020 yılı uyuşturucu ile mücadele eylem planlarını yapmalarını istedi. Mümkün olduğu kadar bütün kitlelere ulaşılması gerektiğini belirterek konunun hassasiyetle üzerinde durulması gerektiğini söyledi.
Genç nesilleri tehlikeden nasıl koruyacağımızı ve bağımlılıkla mücadele ederek gençlerimizi ülkemizi ileriye taşıyacak fikirler geliştirmeye nasıl motive edeceğimize yoğunlaşmalıyız dedi. Özellikle metruk binaların yıkılması ve kolluk kuvvetlerince kontrollerinin yapılması, park, bahçe, cadde, sokak vb. yerlerin aydınlatılması, internet kafeler, oyun salonları ve okulların çevrelerinde irtibat görevlilerinin etkin olarak çalışmaları, okullarda bulunan güvenlik kameralarının KGYS’ye entegrasyonu ile ilgili konulara vurgu yaptı. Daire amirlerinden yapılacak çalışmaların daha somut hale getirilmesini isteyen Kaymakamı Sayın ZAMAN, daire amirlerinden bilgi alıp yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR,” İçişleri Bakanlığımızdan ve Samsun Valiliğimizden gelen genelge doğrultusunda ,Alaçam Belediyesi olarak tespit edilen metruk yapıları alınan meclis kararı ile yıkımları gerçekleştirilmiştir. Geleceğimiz teminatı olan gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan koruyabilme adına gerekli önemleri ve tedbirleri alıyoruz. Gençlerimizin her türlü kötü alışkanlıklardan korunması için tüm kurumlarımız ile iş birliği için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
Toplantıda uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konuları görüşülerek gerekli önlemlerin alınması ile ilgili kararlar alındığı belirtildi.